Turnaj v Zašové 28. ledna 2017

20170128_084137V sobotu 28. ledna 2017 jsme s naší mladší omladinou zavítali na kvalitně obsazený turnaj do Zašové. Turnaje se zúčastnili hráči a hráčky ročníky narození 2009 a mladší. Tentokrát byl turnaj ještě nabitější, než tomu bylo minulé kolo, místo Holešova zavítal na Valašsko tým Olomouce a mimo něj navíc: Baník Ostrava „A“, Baník Ostrava „B“, Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm, domácí celek ze Zašové a samozřejmě bombarďáci z Vigantic. Hrálo se systémem „každý s každým“ a odehráli jsme parádních 6 patnáctiminutových zápasů.

Neměli jsme tentokrát možnost vzít tu nejsilnější možnou sestavu a tak jsme mohli s chutí hrábnou i do mladší kategorie a vyzkoušet si tak nové tváře, které ještě nemají tolik zkušeností, protože zatím hrají jen s mladšími kluky. V brance si vyzkoušel svou premiéru Domča Majer v obraně řádila trojice Marek Sommer a dva nováčci Šimon Kubín a Tadeáš Mikunda a v útoku to byla stará známa osvědčená trojka Štěpán Skalka, Oskar Andrýs a Dominik Nuc.

Vigantice – Zašová     4:1

Do prvního zahajujícího zápasu turnaje jsme nastoupili proti domácímu celku ze Zašové. Měli jsme sice hrát až jako další v pořadí, jenže na turnaj nedorazil celek z Valašského Meziříčí, kteří na poslední chvíli svou účast odřekli a tak organizátoři turnaje museli celý rozpis turnaje překopat. Na úvodní hvizd jsme si museli ještě 15 minutek počkat, jelikož se čekalo na ostatní celky než dorazí a kluci už byli značně nervózní a nabuzení. Hned do úvodních minut jsme vjeli naplno a to se nám vyplatilo a již ve 4‘ minutě utkání jsme poprvé rozvlnili soupeřovu síť. Postaral se o to po krásné akci se Štěpou Domino, který napřáhl svou levačku a nemýlil se. Domácí celek ze Zašové to značně zaskočilo a tak jsme po většinu zápasu dominovali na míči my. V 7‘ minutě přidal další zářez Domino a ve 12‘ tomu nebylo jinak a už jsme vedli 3:0. Pak se do listiny střelců zapsal další náš skvěle hrající hráč Štěpa a bylo vymalováno. Škoda jen, že jsme si neudrželi čistý štít a museli jsme v poslední minutě inkasovat. Takovou šmudlu Domča chytit mohl. :-) Ale ani to nám úsměv na tváři nepřekazilo a mohli jsme se radovat z prvních bodů.

Střelci branek: Dominik Nuc 3, Štěpán Skalka 1

Vigantice – Baník Ostrava „B“     1:7

Druhý zápas to už nebyla taková procházka růžovým sadem. Měli jsme v plánu od začátku makat v zadu a nedostat hned z kraje zápasu blbé branky. No moc nám to teda nevyšlo, když jsme už hned v 1‘ a v zápětí ve 2‘ minutě inkasovali hned dvakrát. Kluky to značně poznamenalo a už to nebyla taková jízda, kterou bych si od nich představoval. A tak nám to tam začalo pomalu a jistě padat jako listí. Domča v brance měl pár jistých zákroků ale jeho dlouhá rozehrávka a velký tlak soupeře byl neúprosný. Na tento tým obrana značně nestačila a byli jsme rádi aspoň za to, že jsme ze zápasu neodešli s ostudou a jednu branku jsme soupeři nadělili. Postaral se o to Oskárek, který věděl, kde se má postavit a nekompromisní dorážkou dopravil míč do brány. I tento útočník se začíná rozehrávat a na každém turnaji nějaký gól přidá. Takových hráčů ať jen a jen přibývá. :-)

Střelci branek: Oskar Andrýs

Vigantice – Sigma Olomouc     0:6

Do dalšího souboje jsme se postavili celku ze Sigmy Olomouc. Podle mého asi nejlépe bránící tým na turnaji a pro nás další velký oříšek, který jsem se pokoušeli marně rozlousknout. Sigma nás zcela jasně přehrála. Jejich kluci byli rychlí na míči i bez něj a tak když už jsme se zřídka řítili do útoku, pokaždé nás nějaký jejich hráč doběhl a my měli problémy vůbec zakončit útok nějakou střelou. Jediné ohrožení jejich branky jsme si vytvořili tehdy, když to Domino pálil z půlky hřiště a dvakrát jen těsně minul. Takové zápasy hodně otestují i naše zadní vrátka obrany ale bez Nika to hodně skřípalo. To nás ještě v brance moc nepodržel Domča, který si opravdu hodně zachytal ale potřebuje ještě hodně tréninků, aby takovým střelcům mohl konkurovat. No co už, bohužel jsme utrpěli další porážku ale museli jsme se zvednou a vyhlížet další zápas, ve kterém jsme měli sehrát derbíčko proti Rožnovu.

Vigantice – Rožnov pod Radhoštěm     2:5

Velice populární derby proti Rožnovu a zase jsme neuspěli. :-( Hrůza a děs, v obraně jsme tentokrát opět úplně vyhořeli a v brance to nebylo o moc lepší. Jediným obráncem, který se opravdu snažil v každém zápase byl Táďa, který soupeřům nenechával nic zadarmo a jezdil po zadku, přesně tak jak se má. No co vám budu povídat, nemůžu říct, že se kluci vpředu nesnažili, i když jsme si vytvořili opět několik hodně slibných šancí, bohužel dva góly tentokrát nestačily a my jsme opět zůstali v pozici poražených. A kdo že nám ty góly opět uštědřil, no je to ta samá obehraná písnička, kdy to na naší bránu pálil snad z každé pozice Simon Baroš. Div, že některé střely Domčovi v brance málem nezlomily ruky. Simon je prostě střelec, který se proti nám chce vždy ukázat a my jsme na něj zatím bohužel nenašli žádný recept, jak mu v tom zabránit. No nic budeme si muset počkat na další derbíčko, které bude již tuto sobotu na Dolní Bečvě, kdy se proti Rožnovu postavíme hned dvakrát.

Střelci branek: Dominik Nuc 2

Vigantice – Baník Ostrava „A“     0:9

Tři porážky v řadě nám hodně srazily sebevědomí a tak jsme museli něco podniknout, aby se to počtvrté neopakovalo a to nás čekal nejlépe střílející tým turnaje z Baníku „A“. Raději jsme šli tedy na obídek do bufíku, abychom přišli na jiné myšlenky a doplnili pořádně energii. Moc nám to teda nepomohlo. :-) V brance se navíc vyměnili Domča s Markem, protože toho Domča už měl asi plné zuby a chtěl si taky trošičku zahrát, vůbec se mu teda nedivím. V obraně nám to opět moc neladilo a Marek měl o zábavu značně postaráno. Opět to v bráně ale nebylo ono a musím se sklonit nad Ondrou Fárkem, který nám chytal minulý turnaj a vedl si opravdu bravurně. Proti takovým ligovým týmům to zatím umí jen on. No i když jsme schytali celkem velký výprask, ve hře to tak znát ani nebylo, Domino se Štěpou si vytvořili 4 opravdové tutovky. Dvakrát šel sám na brankáře Domino ale neuspěl a dvě jedovaté rány vypustil na soupeřovu svatini Štěpa ale bohužel mu v radosti jednou zabránila tyč a podruhé jen milimetry. Vzadu kosil jednoho hráče za druhým Táďa a po zápase to na něm bylo patřičně znát, když do šatny přišel úplně uřícený. Další prohra na kontě a trenér už měl velkou hlavu, protože na posledním místě jsme určitě skončit nechtěli.

Vigantice – Vsetín     5:2

Poslední zápas nás čekal tým z nedalekého Vsetína. Byl to zápas o poslední místo a tak jsme do toho museli dát opravdu všechno, abychom popáté v řadě nepohráli. Naštěstí jsem začali hned famózně a ve 2‘ minutě jsme se už radovali z branky. Když ve 4‘ minutě přidal další gól Domino, už jsem si myslel, že nás nemůže nic překvapit a borce ze Vsetína přehrajme jasným rozdílem. Hmmm to jsem se opět pletl. Kluci přestali hrát, obránci si začali hrát na útočníky a už bylo zle. 5‘ a 7‘ minuta soupeř podnikl dva rychlé útoky a bylo srovnáno. Myslel jsem, že v té chvíli asi vyletím z kůže. Naštěstí jsme měli dobrý útok a tak netrvalo dlouho a v 9‘ minutě jsme opět vedli. Zformovali jsme obranu a začali jsme zase makat. Vsetín už na nás jasně nestačil a přišla jedna akce za druhou z naší strany. Klidně to mohlo skončit i víc ale já byl rád, že to kluci dotáhli do vítězného konce a potupné poslední místo se tak nekonalo. Parádní tečka za kvalitním turnajem.

Střelci branek: Dominik Nuc 5

Chtěl bych opět poděkovat všem rodičům za to, že své děti pustili na turnaj a my se tak mohli bít s opravdu silnými týmy. Taky bych chtěl poděkovat našim malým svěřencům, kteří odvedli v některých zápas své maximum ale v některých to nebylo pravé ořechové a je třeba na tom na trénincích opravdu zamakat. Ještě jednou dík a budu se těšit na další turnajové zážitky. Sportu zdar. :-)