Turnaj v Zašové 17. prosince 2016

p1100496

V sobotu 17.12.2016 odpoledne, týden před Štědrým dnem, jsme si předčasně nadělili krásný dárek – výborně obsazený fotbalový turnaj v Zašové. Turnaj byl pořádaný pro hráče a hráčky ročníku narození 2009 a mladší. Pozvání organizátorů přijaly týmy Baník Ostrava „A“, Baník Ostrava „B“, domácí Zašová, Rožnov pod Radhoštěm, Holešov, Vsetín, Valašské Meziříčí a samozřejmě Modrá Hvězda Vigantice. V systému „každý s každým“ jsme sehráli sedm velmi kvalitních třináctiminutových zápasů.

Do prvního zápasu proti Rožnovu, jakožto i do ostatních zápasů, jsme nastoupili v této sestavě:

V bráně Ondra Fárek, v obraně Nikolaos Kokinopulos, Štěpán Skalka, Beník Horák a v útoku Dominik Nuc, Oskar Andrýs a Míša Frydrych.

Proti Rožnovu jsme měli velmi dobrý úvod utkání, který hned ve druhé minutě přetavil v úvodní branku náš elitní střelec Dominik Nuc. Zajímavostí je, že to byla premiérová branka „levou“ nohou. Hráli jsme pěkný útočný fotbal plný šancí na obou stranách. Naši borci se tlačili před rožnovskou bránu, ale nechávali jsme otevřená okénka v naší obraně. Několika dobrými zákroky se musel ukázat „čaroděj v bráně“ Ondra. Nakonec se ale musel sklonit před individuálním uměním našeho kamaráda Simona Baroše, který si sám šance vytvářel a v šesté, osmé a desáté minutě je i chladnokrevně proměnil. Rázem jsme prohrávali 1:3. Ještě víc jsme otevřeli hru a Simon Baroš nás opět vyškolil a vytvořil gólovou šanci jednomu ze spoluhráčů, který zvýšil na 1:4 pro Rožnov. Poslední dvouminutovka patřila opět našim borcům, kdy se přímo z rohu trefil Míša Frydrych a opět Dominik Nuc, který se prokličkoval přes všechny protihráče a zavěsil. Bohužel jsme již nedokázali vyrovnat.

V druhém utkání jsme hráli proti klukům z Holešova. Soupeř to byl velmi nepříjemný, protože jeho urostlí hráči byli fyzicky hodně silní a urputně bránili. Mimo to měli v bráně taky skvělého brankáře jako my, který byl na závěr turnaje vyhlášen nejlepší gólman. Nesnadný úkol jsme zvládli a brankou Štěpána Skalky z 9.minuty jsme za výhru 1:0 brali všechny tři body my.

A teď nás čekala dvoukolová maturita. První kolo proti Baníku Ostrava „B“. Kluci z Ostravy předváděli rychlý, kombinační fotbal, plný zdravého důrazu a povolené agresivity. My jsme se ale nezalekli modrobílé síly a hrál se hodně zajímavý fotbal. Ve čtvrté minutě jsme inkasovali na 0:1. O minutu později krásně utekl náš „snajpr“ Dominik Nuc a bylo srovnáno na 1:1. Pak jsme ale zaspali celou šestou minutu a rázem to bylo 1:3 pro mladé „chachary“. Snažili jsme se o korekci výsledku, ale v osmé nám Baník zasadil další ránu – 1:4. Desátá minuta nám dala malou naději, kdy Dominik Nuc umístěnou ranou z trestňáku upravil na 2:4. Vrhli jsme všechny síly do útoku, ale neproměnili jsme ani jednu šanci. V poslední minutě se opět za Ondrou rozvlnila síť (s trenéry soupeře jsme se shodli, že gól kvůli porušení pravidlu o výhozu brankáře přes půlku hřiště neměl platit). Nám ale nejde o výsledek, hrajeme pro radost z předváděné hry a dobrý pocit. Ani prohra 2:5 nám nevzala dobrou náladu, právě naopak. Hráli jsme otevřenou partii a rozhodně se bylo na co dívat.

Druhé kolo maturity nás čekalo hned vzápětí. FC Baník Ostrava „A“ naháněl strach, ale my jsme Modrá Hvězda Vigantice, my se přece nikoho nebojíme. :-) Na nejlepší mužstvo turnaje jsme vyrukovali s odhodláním zamíchat kartami a poprat se o celkové vítězství. Všichni hráči předváděli oku lahodící představení plné vynikajících individuálních výkonů. Až do osmé minuty zůstávaly gólové šance na obou stranách nevyužity. Bohužel jsme byli ti, kteří v 8.minutě lovili míč ze sítě jako první – a to rozhodlo o vítězi. Museli jsme se vrhnout do útoku a jeden brejk soupeř v 11.minutě potrestal gólem na 0:2. Všichni přítomní diváci aplaudovali výkonům hráčů obou týmů. Celý zápas jsme se drželi víc než statečně, ale soupeř si vítězství zasloužil.

V dalším klání jsme si zahráli proti Vsetínu, který jsme jasně přehráli a Dominik Nuc si s chutí zastřílel. V první minutě dal Dominik na 1:0. Hned ve druhé zvýšil stejný střelec na 2:0. Hattrick Dominik dokonal ve čtvrté minutě a v šesté pečetil svou čtvrtou brankou v zápase na 4:0. Jednoznačný zápas, který jsme ale měli zvládnout ještě dominantněji a s výraznějším rozdílem ve skóre. Po předchozích výborných výkonech jsme od našich svěřenců čekali trošku více, asi je přibrzdil oběd. :-)

Zápasy se Zašovou bývají vždy velmi vyrovnané a nejinak tomu bylo dnes. Hned ve třetí minutě jsme kapitulovali a začali dobývat zašovskou branku. Nemohli jsme najít recept na pevnou obranu soupeře. Zkoušeli jsme to kombinací, individuálními průniky, zleva, zprava, nákopy,….ale nic jsme z toho nevytěžili. Diváci už odpočítávali poslední vteřiny hrací doby a jak zbývala poslední, tak se z hranice 10 metrů opřel do míče Štěpán Skalka a současně se sirénou srovnal skóre na 1:1. Byli jsme štastnější a za remízu jsme byli hodně rádi.

A nakonec jsme se střetli s Valašským Meziříčím, který do Zašové přivezl hodně omlazený tým. Zápas opět opanoval vyhlášený nejlepší střelec celého turnaje – Dominik Nuc. Soupeři nasázel 5 branek a se třinácti góly kraloval všem kanonýrům. V páté minutě otevřel Dominik skóre – 1:0. V šesté upravil na 2:0. V sedmé stejný střelec dával po pěkné akci Míši Frydrycha na 3:0. V deváté a desáté zvýšil Dominik na 5:0 a v poslední minutě se nádherně trefil Oskar Andrýs. Výhra 6:0 byla zasloužená a udělala pěknou tečku za naším účinkováním v turnaji. Zajímavostí je jistě i fakt, že druhým nejlepším střelcem, po Dominiku Nucovi, byl Jakub Dian, syn od bývalého trenéra mužů Modré Hvězdy Vigantice Radomíra Diana.

Závěrem chceme poděkovat všem hráčům za vynikající výkony. Zvláštní poděkování patří Petře Horákové, která opět „nezklamala“ a přivezla plné auto napečených sladkostí a buchet. Pekárna „U Horáků“ se stává ve Viganticích vyhlášenou. :-) Děkujeme z celého srdce.

Trenéři mladší přípravky Filip Pikal a Honza Frydrych.