Turnaj v Zašové 11. března 2017

V sobotu 11.3.2017 se v Zašové konal velmi kvalitně obsazený fotbalový halový turnaj hráčů a hráček narozených v roce 2009 a mladších. Ač máme v ročníku 2009 mnoho šikovných hráčů, na tento turnaj jsme z nich mohli povolat jenom dva – Dominika Nuce a Míšu Vaška. Tým jsme museli doplnit chytajícím kouzelníkem Ondrou Fárkem, Štěpánem Skalkou a o rok mladšími špílmachry Šimonem Kubínem, Beníkem Horákem a Míšou Frydrychem. Bohužel nemohly přijet stálice jako jsou Niko, Oskar, Táďa, Domča Majer,…. Ale ani s „omladinou“ jsme ostudu rozhodně neudělali, ba naopak jsme do posledního zápasu hráli o medaile.

A teď již k samotným sportovním výkonům. Hrálo se systémem „každý s každým“ na jednom velkém hřišti, zápasy trvaly 13 minut.

 Vigantice : Rožnov pod Radhoštěm 0:2

Na rozjezd nás čekal tradiční rival z Rožnova pod Radhoštěm. Velmi vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách rozhodla lepší produktivita střelců Rožnova. Škoda výsledku, ale výkon nebyl vůbec špatný. Hráče jsme museli pochválit za jejich pohyb a konstruktivní hru.

 Vigantice : Hodonín 1:1

Moc jsme se těšili na souboj s velmi sympatickým mužstvem z vínem a sluncem zalitého regionu Jižní Moravy. A velmi kvalitní výkon obou mužstev předčil naše očekávání. Férová a velmi fotbalová hra zdobila všechny borce, kteří se dostali na hřiště. Zhruba v polovině hrací doby jsme se dostali do vedení brankou Míši Frydrycha. O minutu později bylo srovnáno. Až do konce to byl zápas plný pěkných kliček, přesných nahrávek a nebezpečných střel. Výborní brankáři již ale žádnou změnu skóre nepřipustili a tak zápas skončil smírně.

Vigantice : Nový Jičín 7:1

Potěšeni předchozími výkony jsme se od začátku souboje s Novým Jičínem snažili zvýšit tlak na soupeřově polovině, zejména před brankovištěm. To se nám dařilo celý zápas, kdy jsme brzy získávali míče pod kontrolu a rozjeli největší brankostroj na turnaji. Jako první se mezi střelce zapsal opět Míša Frydrych a pak konečně začal úřadovat střelec „od Boha“ Dominik Nuc. Šesti zásahy rozesmutněl soupeře, zejména jejich brankáře. Je to náš rozdílový hráč a opět to dokázal.

Vigantice : Sigma Olomouc 0:0

Z našeho pohledu rozhodně nejlepší zápas turnaje, ikdyž se síť v brankových konstrukcích ani jednou nerozvlnila. Krásné kombinace se střídaly na obou stranách a brankáři se předváděli, který předvede lepší zákrok. Ondra zase dokazoval, že nejen skvěle chytá, ale i výborně rozehrává. Za celý turnaj ani jednou neodkopl, nebo nevykopl míč, vždy se jej snažil rozehrát po zemi do stran na volné spoluhráče. Bylo velmi potěšující, že ikdyž bylo na hřišti s Dominikem naše „mladší komando“, tak si Beník, Šimon i Míša proti borcům z Hané vedli na výbornou.

Vigantice : Vsetín 4:2

Herní pohodu a vysoké nasazení jsme si přenesli i do zápasu se Vsetínem. Míša Frydrych rozvlnil síť jako první a dostal nás do vedení. Za minutu bylo srovnáno. Poté opět Míša Frydrych mířil do černého a byli jsme o gól vepředu. Svůj výborný výkon korunoval gólem i Míša Vašek a bylo to rázem o dvě branky v náš prospěch. Na 4:1 upravil snajpr Dominik Nuc. Soupeř ještě korigoval na 4:2, ale více již nestihl. Rázem jsme se dostali do hry o nejvyšší mety, kdy celkové vítězství bylo splnitelným cílem.

Vigantice : Zašová 0:1

S celkovým vítězem turnaje jsme sehráli zajímavé utkání. Měli jsme ale hodně štěstí, kdy domácí trefili snad třikrát tyčku a dvakrát břevno. Další jejich šance s přehledem likvidoval brankový mág Ondra Fárek. Domácí střelci z něj byli nešťastní, bez ohledu na to, že Ondra jednou kapituloval. Ikdyž jsme i my měli nějaké šance, tak si soupeř vítězství zasloužil a poprávu se stal celkovým vítězem turnaje.

Vigantice : Valašské Meziříčí 1:3

Souboj o bramborovou medaili jsme výsledkově nezvládli, ale herně to vůbec nebylo špatné. Dominikem Nucem jsme se rychle ujali vedení 1:0, ale pak kvůli zranění odstoupil ze hry tahoun Štěpán Skalka. Tucet minut s jedním střídajícím hráčem jsme nedokázali fyzicky držet krok s vesměs o rok staršími protihráči. Dostali jsme na cestu tři fíky a turnaj jsme zakončili prohrou 1:3. I tak jsme klukům po zápase museli za obětavý výkon pořádně zatleskat.

 

Jak se nám hromadily omluvenky od ostřílených borců, měli jsme trochu obavy z našich výkonů. Nakonec jsme měli k dispozici šest plejerů do pole a jednoho superhrdinu v bráně. Polovina kluků věkem patří do mladší kategorie, ale dnes dokázali, že se o jejich budoucnost nemusíme bát. Šimon Kubín s Beníkem Horákem odvedli spoustu práce v obranné činnosti a podnikali nebezpečné akce i na soupeřově polovině. Šimon měl několik ostrých střel, kterým mnoho nechybělo. A Míša Frydrych si v roli hrotového útočníka vedl také velice zdatně. Starší kluci odvedli svůj obvyklý nadstandard a tahounu Dominiku Nucovi chyběl pouze jeden gól ke koruně krále střelců. Štěpán opět precizně odebíral míče soupeři a s lehkostí sobě vlastní zakládal naše útočné akce. Nastřelil snad dvě tyčky, ale nebylo mu přáno skórovat. Míšovi Vaškovi skončily hokejové povinnosti a téměř bez fotbalových tréninků se letos snad poprvé zúčastnil fotbalového turnaje. Nebylo to ale znát a mimo vstřeleného gólu v zápase se Vsetínem měl mnoho dalších fotbalových akcí. Otázkou zůstává, jak dlouho v kádru udržíme naši brankářskou jedničku Ondru Fárka. Ten byl opět s přehledem nejlepší brankář na turnaji. Všem moc děkujeme za krásné fotbalové zážitky. Petře Horákové ještě připojujeme pozdravy od rožnovských řezníků, kterým v pátek vykoupila všechno libové maso, ze kterého připravila „řízkovou hostinu“. Asi 5 kilogramů řízků a snad sto ořechových muffinů nám krásně provonělo kabinu a zaplnilo žaludky. Náš dietolog z toho neměl radost, ale chuťové buňky jsme museli uspokojit. Už se těšíme na další turnaj – jak z pohledu sportovního, tak kulinářského…………