Turnaj v Rožnově pod Radhoštěm (hala) 30. října 2016

p1180264

V neděli 30. října vypukla halová sezóna v Rožnově na Koryčanských Pasekách pro naší nejmenší omladinu ročníky 2010 a 2011. Turnaje se navíc zúčastnily ještě týmy: Rožnov, Valašské Meziříčí, Valašská Bystřice a Zašová.

Vigantice – Valašské Meziříčí         3:1

Do prvních soubojů nám byl vylosován celek z Valmezu, který měl hráčů na rozdávání. My jsme do turnaje nastoupili s dvěma hráči na střídačce a tak kluci neměli nouzi o to, že by si snad nezahráli. Po úvodním hvizdu jsme byli s trenérem lehce nervózní, jak to vůbec naši kluci zvládnout, protože to byl přece jen jejich první turnaj. Naštěstí v brance nás držel po celý turnaj skvěle chytající brankář Dominik Majer a ve předu zářil a rozdával radost už ostřílený hráč Míša Frydrych a doplňovali ho další jeho spoluhráči, kteří však toho ještě nemají tolik odehraného jako on. Netrvalo dlouho a mohli jsme si s tréňou oddechnout, kdy jsme vstřelili hned úvodní branku turnaje my. Sice jsme potom lehce zaspali a soupeř nás potrestal záhy vyrovnávací brankou, ale to si naši mladí mazáci nenechali líbit a pak už jsme Valmez vcelku po celý průběh zápasů přehrávali. Jsem převelice rád, že hned na úvod se trefil i náš nejmladší hráč týmu Lukášek Motošický a jen vidět jeho radost z vedoucí branky, byla zkrátka k nezaplacení. Poté ještě dokončil výhru vstřelenou brankou Míša a mohlo se slavit první vítězství na našem prvním turnaji. Excelentní a úžasný výkon na začátek turnaje nás mohl nechat s Honzou klidnými a měli jsme hned na úvod splněno, protože jsme si přáli aspoň jednu výhru. Jenže to nebyl tak zdaleka konec naši spanilé jízdy.

Střelci branek: Míša Frydrych 2, Lukáš Motošický 1

Vigantice – Valašská Bystřice         4:2

Druhý zápas a opět vynikající a bojovný výkon od našich borců. S Bystřicí už jsme pár utkání sehráli, kdy jsme se střetli na přípravném tréninkovém zápase, který si myslím, že klukům hodně prospívá a budeme s nimi jistě na jaře určitě pokračovat. Ale zpět k zápasu. Kluci opět toužili po vítězství a tak do zápasu dali opravdu všechno. Vystřídali se i noví střelci, kdy po krásné akci zakončoval Míša Hartman a my jsme šli do vedení. Po krásně točené střele z rohu si Bystřice tečovala míč do vlastní brány a Beník Horák mohl slavit další branku Vigantic. Soupeř nehrál zrovna v rukavičkách a tak sem tam došlo i k menšímu faulu a my si tak mohli vyzkoušet sehrát i nějakou standardní situaci. Naštěstí máme v týmu Šimona Kubína, který má ránu jako z děla a tak hned po prvním trestném kopu přesně zamířil a míč se třepotal v soupeřově síti. Musím ho pochválit, protože i u starších kluků máme pár jedinců, co mají sice ránu v noze ale zase jim chybí potřebná přesnost trefit branku ale naštěstí pro nás Šimon oplývá přesnou muškou a tak se nám zřejmě zrodil nový exekutor trestných kopů. Poté ještě z větší dálky zamířil přesnou střelou do vrchního růžku opět Šimi a i když jsme dvakrát inkasovali, mohli jsme se radovat z dalšího povedeného vítězství.

Střelci branek: Šimon Kubín 2, Míša Hartman 1, Benedikt Horák 1

Vigantice – Zašová               2:2, potom prohra na penalty 1:3

V dalším souboji jsem poměřili síly s týmem ze Zašové. Zde to byl velmi vyrovnaný souboj, kde jsme neproměnili spoustu našich šancí. I když jsme po prvním poločase prohrávali 0:1, kluci ve druhém poločasu ze sebe vydali úplně všechno a to se taky vyplatilo. Tak by měl vypadat výkon, kdy tým nechce za žádnou cenu prohrát. Udělali jsme i změnu brance, kdy se do druhého poločasu vystřídali Dominik za Beníka a musím říct, že i Domča se ve hře vůbec neztratil a podával stejně dobrý výkon jako ve své svatini. I když Beník dostal hned zkraje druhý gól a my tak prohrávali rázem o dvě branky, tak pak zamkl svou kasu a už nedovolil, aby podruhé inkasoval. Kluci začali pořádně makat do předu a hned to přineslo své ovoce. Kontaktní branku vstřelil náš nejlepší střelec turnaje Míša Frydrych, kdy po samostatném úniku se nemýlil a poslal brankáře takzvaně na párek. Záhy na to se nemýlil ani náš další kanonýr Šimi a jedovatou střelou přesně zamířil a srovnal tak stav na ukazateli na 2:2. Potom jsme měli ještě další skvělé úniky, kdy se do šancí dostávali naši útočníci Míšové ale ani jeden z nich už neměl přesnou mušku a tak závěrečný hvizd ukončil zápas za nerozhodného stavu a muselo se jít na penalty. Tam jsme si nepočínali zrovna dvakrát nejlépe a dvě naše neproměněné penalty nás stály první porážku na turnaji, která ovšem kluky určitě nějak výrazně nemrzela, protože jsme byli soupeři více než vyrovnaným sokem. Skvělý zápas a výkony našich borců, který rodiče prožívali více než na velkém fotbalu, tak byl dalším potěšujícím krokem v naší spanilé jízdě v turnaji.

Střelci branek: Míša Frydrych 1, Šimon Kubín 1

Vigantice – Rožnov              6:3

Poslední klání nabídlo derbíčko proti Rožnovu. Jak už tomu bývá na všech turnajích, chodili za mnou všichni naši hráči, prý jestli můžou jít chytat. I když jsem trošku zastánce toho, aby na turnaji chytal pouze jeden brankář, nemohl jsem odolat prosícím klukům a tak jsme do branky vpustili Míšu Frydrycha. To se samozřejmě začalo hned projevovat v úvodu zápasu, kdy hned první slabší střelu nezkrotil ve svých rukavicích a propadla nám až do sítě. Hororový scénář ale však neměl konce, hned druhý brejk a 0:2. Pak nás od debaklu zachránila parádní akce na jímž konci zakončoval další nový střelec Kubík Smrček. Bohužel do poločasu jsme inkasovali ještě jednou a tak jsme první poločas prohrávali 1:3. Do druhého poločasu musela přijít rychlá změna na pozici brankáře a do brány se postavil skvěle chytají brankář na turnaji Domča Majer. A začaly se dít věci, hned první útok a hned snížení vstřelenou brankou Beník. Další útok a zase u toho byl Beník, parádní střela a stav byl rázem vyrovnán. To kluky pořádně nakoplo a rázem chtěli dávat góly všichni. Míša Frydrych motal obranu Rožnova a nabízel svým spoluhráčům krásné přihrávky před soupeřovu bránu. I když první velkou šanci ještě Šimi spálil, v té druhé už se nemýlil a poslal nás rázem do vedení. Paráda. Pak už začal čarovat náš kanonýr Míša a přidal tak další dva zářezy na svou pažbu. I další kluci se tlačili do zakončení ale to už nám chybělo i trošku štěstíčka a tak jsme další branky už nepřidali. Obzvláště parádní výkon ve druhém poločasu tak měl za příčinu to, že jsme zápas nakonec ovládli a zajistili si tak třetí vítězství na turnaji. Nemůžu si vynachválit průběh turnaje ve kterém jsme podali v každém zápase vynikající a bojovné výkony a mohli jsme se tak těšit z toho, že nás v řádném hracím čase nikdo neporazil.

Střelci branek: Míša Frydrych 2, Benedikt Horák 2, Šimon Kubín 1, Jakub Smrček 1

Ještě jednou bych chtěl pochválit všechny naše mladé hráče, kteří dorazili na turnaj a podali každý výborný, úchvatný, nebojácný no prostě fantastický výkon za který jim patří obrovská pochvala a určitě i nějaká ta malá dobrůtka. Navíc bych chtěl podotknout, že se vlastně hned na prvním turnaji trefili všichni naši borci, krom jediného a to našeho brankáře Dominika, který si to však vybral, kdy klukům pomohl hned nejedním úžasným zákrokem za druhým.

Sestava: Dominik Majer, Šimon Kubín, Lukáš Motošický, Benedikt Horák, Jakub Smrček, Míša Hartman a Míša Frydrych

Už se nemůžu dočkat až s touhle mladou partičkou vyjedeme za dalším turnajem, kterých bohužel není tolik ale určitě se budeme snažit, abych jich bylo co možná nejvíce a kluci tak mohli rozdávat jen radost.

Další turnaj ročníků 2010 a 2011 se bude konat opět na stejném místě a to v neděli 22. ledna 2017 od 8:00 a sraz bude opět v 7:30 na místě.

Budeme se těšit a doufáme, že nastoupíme opět ve stejném složení a podáme stejně tak povedený výkon jako teď.