Turnaj v Rožnově pod Radhoštěm (hala) 21. ledna 2017

V sobotu 21. ledna 2017 jsme zajížděli s našimi ostřílenými borci (ročník narození 2008 a mladší) do Rožnova pod Radhoštěm. Hrálo se ve dvou skupinách po 4 týmech, kdy později z každé skupiny postupovaly dva týmu buďto do skupiny Ligy mistrů a nebo Evropské ligy. Hrálo se opět na velké hřiště o délce zápasu 13 minut, což našim bombarďákům očividně sedí.

Náš tým nebyl zcela kompletní a tak si kluci aspoň více zahráli a někteří nemuseli ani tak často střídat. I tak jsme dali dohromady tým, který opět podal vynikající výkony na turnaji a my mohli být spokojeni s výsledkem. Nakonec sestava vypadala následovně: V brance čaroval Ondra Fárek, který si připsal na konto krásné 4 čisté štíty a byl suverénně nejlepším brankářem na turnaji, v obraně se bili jako lvi David Šulák, Tomáš Motošický a Marek Sommer, který nás bohužel musel opustit po základní skupině a šel si užívat na rodinnou akcičku a v útoku rozdávali radost Oskar Andrýs, Štěpán Skalka a Dominik Nuc.

Vigantice – Zlín 1931          4:0

Na začátek turnaje nás čekal tým ze Zlína, o kterém jsme neměli moc představu, jakým dojmem se bude prezentovat na jeho premiérové účasti. Obavy nakonec byly až moc přehnané, borci ze Zlína vzali spíše mladší kluky a tak jsme v zápase jednoznačně dominovali a mohli si s chutí zaútočit i naši obránci. Nakonec to klukům ale do branky moc nepadalo a i když jsme měli hodně šancí, nakonec jsme museli opět spoléhat na našeho snajpra Domina, který Zlín sestřelil 4 přesnými zásahy. Opět to byla ale stará obehraná písnička, kdy Domča zapomněl, že může někdy i nahrát a tak sváděl jeden ostřejší souboj za druhým a mohl být vůbec rád, že ze zápasu odešel bez zranění. Nicméně skvělý start do turnaje jsme oslavili výhrou a s nadšením jsme vyhlíželi další zápas.

Střelci branek: Dominik Nuc 4

 

Vigantice – Rožnov II.          2:4

Další zápas nás čekal Rožnov II. se kterým jsme mockrát výhru neslavili a tentokrát jsem si zápas prohráli víceméně sami. Naši borečci totiž před zápasem měli plno řečí, že to je jen ‚Béčko‘ a ty porazí jakoby nic. A tak místo toho, aby se soustředili na zápas, měli raději gladiátorské zápasy v kleci a až po několikátém okřiknutí i ze strany rodičů toho konečně nechali. V zápase to taky bylo hodně znát, všichni rozdovádění úplně zapomněli, že ve fotbale se musí i bránit a tak se všichni vrhli po hlavě do útoku a soupeř tak měl mraky místa ve předu, kde jako supi číhali na balón a pak se řítili na Ondru víceméně sami nikým nebránění. Každopádně to nemůžu přičítat za vinu jen obráncům, protože i Ondra začal dělat jednu bláznivější akci za druhou. Díky Ondrovým kličkám až na půli hřiště, kde samozřejmě ztratil míč, jsme dostali dva laciné góly do prázdné brány. I tak jsme měli hodně šancí na to, abychom s výsledkem něco udělali ale bohužel tento zápas to nevyšlo a tak jsme se museli smířit s hořkostí porážky. Raději bych vám nepřál ani vidět ani slyšel, jakou čočku dostali po zápase v šatně, jeden vedle druhého seděli jako beránci a ani nepípli.

Střelci branek: Dominik Nuc 1, Štěpán Skalka 1

 

Vigantice – Vidče          2:0

Po promluvě s kluky v šatně, to bylo ve třetím zápase nebe a dudy. Bránili jsme ukázkovým stylem a soupeř snad ani nevystřelil na naši svatini, přesně podle mých představ. :-) Už ani nevím kolik šancí jsme opět neproměnili ale nemuselo nás to zase až tak mrzet, protože na postup do skupiny Ligy mistrů nám stačila jakákoliv výhra. Byl jsem velmi rád, že jsme tento těžký zápas zvládli s takovým přehledem a urostlých borců z Vidče jsme se nezalekli. Ostrými opět pálil Domino, i když během zápasu si svou šanci vytvořil každý náš hráč, jen škoda že to tam nespadlo. Parádní vítězství nás řadilo mezi dva postupující do Ligy mistrů, kde mimo nás postoupili ještě kluci z Rožnova II. Nám už jen nezbývalo nic jiného než čekat, jak to dopadne ve druhé skupině, kde to bylo více vyrovnanější. Nakonec se z postupu radovali hráči z Rožnova I. a Dolní Bečva, která v posledním zápase fantasticky přehrála zatím úřadují Rožnov I.

Střelci branek: Dominik Nuc 2

 

Vigantice – Dolní Bečva          2:0

V další fázi turnaje jsme narazili na celek z Dolní Bečvy, který postoupil z prvního místa a tak nás čekala opět velká dřina. Naštěstí naši borci si vzali z naší promluvy po druhém zápase celkem hodně a bránili jako lvi a kluky z Bečvy moc před Ondrovou branku nepouštěli a když už tak se Onďa vyznamenal parádním zákrokem. Podle mého si borci z Dolní Bečvy mysleli, že s námi nebudou mít moc práce a asi nás porazí jako by nic. Jenže to se kluci docela přepočítali a měli s námi obrovské problémy. Vynikající brankář, ještě lepší obrana a úchvatné útoky, které jsme předváděli směrem dopředu, motaly soupeřům hlavičky. :-) První gól vstřelil po krásné akci Tomáš, který vypustil ze své pravačky pumelenici, kterou ještě navíc parádně umístil k pravé tyči. No a druhý a zároveň poslední gól v zápasu si nechával Domino až na poslední minutu zápasu. Tento gól by mu mohl závidět kdejaký špičkový hráč, obranu doslova rozložil na hadry. První si zkušeně narazil se Štěpou, tak se pohodově zbavili jednoho obránce a pak přišel koncert. Druhý obránce šel na párek po krásně kličce a potom si ještě dovolil vyškolit brankáře, kterému krásně naznačil střelu, ten se posadil na zadek a to už si mohl s radostí zakončit do prázdné brány a ukončit tak zápas parádní výhrou nad nelehkým soupeřem 2:0. Vynikající výkon. :-)

Střelci branek: Dominik Nuc 1, Tomáš Motošický 1

 

Vigantice – Rožnov I.          1:1

V posledním zápase na turnaji jsme se postavili celku z Rožnova I. Opět kvalitní soupeř se kterým nemáme zrovna kladnou bilanci. I tak jsme se do zápasu pustili s velkou chutí, konečně ty rožnováky porazit. Začali jsme parádně, kdy si hned první gól připsal na svůj účet Štěpán. Z dalších dvou naších útoků jsme bohužel nastřelili jen tyčku a tak nás Rožnov potrestal. Jak se říká ‚nedáš, dostaneš‘. :-( Simon Baroš si vzal míč od svého brankáře a prokličkoval si to celým hřištěm, jako nůž máslem, a nekompromisně zavěsil k tyči, už aby konečně ten kluk hrál s námi, protože nám dává góly jenom on. :-) To však kluky nakoplo ještě víc a nechtěli se s remízou smířit a do posledních 6 minut zápasu dali opravdu všechno. Nevím jestli byl v hale přítomen nějaký rožnovský šaman, který asi musel branku Rožnova začarovat, ale co my jsme nedali za šance, to snad nebylo ani možné. Nejvíc to asi odnesly moje nervy a flašky na střídačce, které se nějakým prapodivným způsobem dostaly až na hrací plochu. :-) Trefit 4 tyčky, jít dvakrát a možná i víckrát na brankáře úplně sám a nic a pak navíc z nesmyslného úhlu trefit jen boční síť, když dva hráči číhali před brankou na nahrávku, tak to bylo teda něco na mě. Bohužel žádná z naších šancí už neskončila v soupeřově bráně a tak jsme se museli smířit s remízkou 1:1. I tak si kluci zasloužili velkou pochvalu a taky velký obdiv od přihlížejících diváků a trenérů, kteří nám po zápase říkali, že jsme byli jasně lepší týmem a se šancemi 8 ku 1, jsme si zasloužili vyhrát. Škoda no, třeba příště.

Střelci branek: Štěpán Skalka 1

 

Ještě jednou bych chtěl všem našim hráčům poděkovat za opravdu výborné výkony, až na druhý zápas, :-) a přál bych si jen, abychom v těchto parádních výkonech pokračovali i na dále. Zatím se pro nás vyvíjí série 4 turnajů výborně a máme skvělou šanci na parádní umístění. Jen aby borcům přálo zdraví a na příští klání, již 3 turnaj, jsme se zase sešli v co možná nejlepší sestavě. Zatím jsme se pokaždé umístili mezi třemi nejlepšími týmy, což nasvědčuje, že by se nás soupeři měli poprávu obávat. Takže ještě jednou velké díky za trpělivost rodičům, kteří musí sjíždět se svými ratolestmi všechny turnaje a hlavně velké díky za výkony našich bombarďáků, kteří by si konečně zasloužili být už na nějakém turnaji první. :-)