Turnaj v Rožnově pod Radhoštěm (hala) 19. listopadu 2016

15205766_686518531526173_1148225857_o

V sobotu 19.11.2016 odpoledne si naši mladí bombarďáci (ročník narození 2008 a mladší) přijeli zahrát na kvalitně obsazený halový turnaj v Rožnově pod Radhoštěm. Původní hrací systém podle kterého se mělo hrát ve dvou základních skupinách se musel při neúčasti mladíků z Nového Jičína přepracovat na férovější variantu „každý s každým“, při délce zápasů 13 minut.

V našem mužstvu došlo na poslední chvíli k hráčské rošádě. Bohužel onemocněl Jirka Mlnařík a na doplnění kádru byl dodatečně povolán Michal Frydrych. Naše sestava tedy ve finále vypadala následovně: Ondra Fárek, Tomáš Motošický, Nikolaos Kokinopulos, Marek Sommer, David Šulák, Adam Vašíček, Štěpán Skalka, Dominik Nuc a Michal Frydrych. Jak vidíte, sestava byla nabitá, co jméno, to pojem. I přes to jsme však měli obavu, jak si poradíme s velikostí hrací plochy. Hrálo se totiž na celé házenkářské hřiště, což byla naše premiéra. Náš respekt byl zbytečný, kluci si s tím poradili bez bázně a hany.

Vigantice – Zašová     1:0

Na úvod nás čekal sympatický tým Zašové, se kterým máme dlouhodobě vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů. Již od začátku zápasu naši bojovníci pevně uchopili otěže zápasu a velmi pohlednou kombinační hrou jsme soupeře přehrávali. Musíme ocenit konstruktivní přístup všech hráčů, počínaje brankářem. Ondra Fárek nejenže skvěle chytal, ale aktivně se zapojoval do rozehrávky a svými přesnými přihrávkami zakládal pro spoluhráče slibné akce. Využívali jsme šířku hřiště, dařily se přihrávky a tím jsme opticky hru jasně kontrolovali. Z množství šancí jsme využili pouze jednu, kdy v 5.minutě agilní Adam Vašíček unikl po pravé straně a Štěpán Skalka rozvlnil brankovou síť poprvé, žel bohu v tomto zápase naposled. Góly se neurodily ani po nebezpečných individuálních akcích Dominika Nuce. Konečná výhra 1:0 a velice nadějný výkon, za který jsme museli kluky pochválit.

Vigantice – Vidče     0:1

Asi jsme chválili moc, protože druhý zápas nám ale vůbec nevyšel. Destruktivně hrající soupeř z Vidče, který se spoléhal jen na úpornou obranu a nakopávané míče od brankáře, se po konečném hvizdu rozhodčího radoval z vítězství 1:0. Nepochopitelně jsme se snažili hrát pouze individuálně, bez kloudné nahrávky. Pohyb bez míče byl výrazně horší, než v předchozím zápase. Vůbec jsme nevyužívali volných prostorů po stranách hřiště a v zakončení jsme totálně vyhořeli. Zazdili jsme i ty nejvyloženější příležitosti. Takové zápasy čas od času přijdou a je potřeba na ně co nejrychleji zapomenout. :-)

Vigantice – Rožnov ‚A‘     1:2

A po této studené sprše nás čekal soupeř z nejtěžších. Rožnov „A“ v úvodních dvou zápasech rozdával sedmigólové příděly a čišelo z něj obrovské sebevědomí. Nicméně je nutné podotknout, že jejich hra stojí a padá s výkonem našeho kamaráda Simona Baroše z Vigantic, který je schopný sám rozhodovat zápasy. Tento mač s naším odvěkým rivalem byl zlatým hřebem celého turnaje. Vysoká kvalita předváděné hry zvedala diváky ze sedadel. Naši kluci od úvodního hvizdu předváděli tvořivý kolektivní fotbal a do sedmé minuty drželi dirigentskou taktovku nad vývojem zápasu pevně ve svých rukách. Do té doby jsme si vynikající hrou založenou na vysokém a důrazném napadání rožnovské rozehrávky vypracovali několik brankových příležitostí, ale opět jsme je neproměnili. Přišla ale osmá minuta, kdy Simon Baroš našel trošku volného prostoru, individuálně přešel přes naše hráče a chladnokrevně zakončil. Ondra byl bezmocný a bylo to 0:1 pro Rožnov. Do té doby měl i on několik vynikajících zákroků. Inkasovaná branka nás dost rozhodila a minutu po prvním gólu jsme dostali druhý. Za stavu 0:2 jsme se zase nakopli a chtěli s výsledkem něco udělat. Nakonec se nám v 11. minutě povedlo pouze korigovat výsledek na 1:2. Po individuální akci se z gólu radoval Dominik Nuc. Zápas se musel líbit a i přes porážku jsme byli na naše tygry hrdí.

Vigantice – Dolní Bečva     2:0

Chuť jsme si spravili v zápase s kamarády z Dolní Bečvy. Vyhráli jsme 2:0. První gól dal Míša Frydrych po kolmé akci Marka Sommera, který unikl po pravé straně a naservíroval míč jak na zlatém podnose Míšovi před bránu. To se psala 3. minuta. V sedmé to již bylo 2:0. Dominik Nuc svou typickou akcí přes všechny protihráče prošel až před bránu, kde kupodivu netrefil gólmana, ale uklidil míč k tyčce. :-) A v bráně opět bezchybný Ondra Fárek, který si s míčem u nohy dovoluje čím dál odvážnější kousky. :-)

Vigantice – Valašská Bystřice     1:1

A už nás čekala rozjetá Valašská Bystřice, která překvapivě o branku porazila Rožnov „A“. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém byla k vidění spousta krásných kombinací i individuálních akcí. Srdce přihlížejících plesala, trenéři se dokonce blaženě usmívali. :-) Po jedné pohledné akci jsme ve 3. minutě dostali branku na 0:1. Naše blesková odpověď z kopačky Dominika Nuce byla balzám na duši. Dominik se krásně uvolnil přes dva hráče a z dálky vyslal dělovou ránu, která vyhnala pavouky z pravého spodního rohu soupeřovy branky. V dalším průběhu klání kralovali oba brankáři a po zásluze se body dělily – 1:1.

Vigantice – Rožnov ‚B‘     1:0

Na závěr turnaje nás čekal souboj s Rožnovem „B“. Jak se říká „derby nemá favorita“ a s tímto sokem to platí dvojnásob. Sérii vyrovnaných, leč prohraných zápasů se svěřenci trenéra pana Drozda, trenérské legendy amatérského fotbalu v ČR, jsme chtěli navždy zlomit. A také se to povedlo. Průběhu zápasu by sice více odpovídal výsledek 3:0 v náš prospěch, ale dnes jsme zřejmě měli zvlhlý střelecký prach. Vyhráli jsme 1:0 zásluhou gólu Dominika Nuce, který v 10. minutě po samostatné akci dopsal náš dnešní střelecký scénář. Velice pěknou akci ještě předvedl Tomáš Motošický, kterého ale vychytal soupeřův brankář.

S přístupem hráčů jsme byli nadmíru spokojeni. Taktéž i s předváděnou hrou, kdy jsme kromě zápasu s Vidčí „krmili“ oči fanoušků a troufnu si říct, že jsme spolu s hráči Rožnova „A“ působili nejfotbalovějším dojmem. Individuální výkony jednotlivých hráčů byly opět výborné, počínaje Ondrou v brance. Záviděly nám jej všechny týmy. Nejlepší brankář turnaje s vynikající rozehrávkou. Neudělal jediný výkop, všechno hrál po zemi na výborně nabíhající spoluhráče. V pohybu bez míče a využívání celého prostoru hřiště jsme všechny ostatní jasně převyšovali. O lepší než konečné krásné třetí místo nás připravilo neproměňování šancí. Vynikající dovednosti předvedli David s Nikolaosem, kteří patřili k nejlepším obráncům turnaje. Stabilně perfektním výkonem se prezentovali Marek s Tomášem. Vepředu motali hlavy soupeřům již ostřílení a individuálně výborně vybavení Dominik, Štěpán a Adam. A velkou školou si prošel i Míša, který se přes svůj věk také neztratil.

Ještě jednou všem hráčům a rodičům děkujeme za krásné zážitky. Takovými výkony si budujeme u soupeřů respekt. Je velmi příjemné poslouchat obdivné a pochvalné komentáře kolegů trenérů k předváděné hře našich svěřenců. Jen tak dále – hlavně neusnout na vavřínech (o to se jako trenéři postaráme :-) ).

Další turnaj ročníků 2008 a mladší se bude konat opět na stejném místě a to v sobotu 21. ledna 2017 od 8:00 a sraz budeme mít v 7:30 na místě.