Turnaj v Rožnově pod Radhoštěm 23. října 2016

V neděli 23. října se konal poslední turnaj podzimní sezóny na stadiónu v Rožnově. Mimo našich skvělých borců se turnaje zúčastnily týmy: Rožnov ‚A‘, Rožnov ‚B‘, Dolní Bečva a Karolínka.

Vigantice – Rožnov ‚A‘        1:5

 Závěrečný turnaj se odstartoval při nádherném slunečném počasí na umělém trávníku. Do prvního souboje jsme dostali zkušený celek z Rožnova. I když jsme věděli, že to bude nelehký souboj, kluci se pustili do zápasu s velkou chutí Rožnov konečně porazit. Úvodní minuty tomu i lehce napovídaly. Hned z prvního útoku jsme měli obrovskou šanci vstřelit první branku, jenže jsme narazili na dobře chytajícího hostujícího brankáře. Nicméně neuběhlo ani pár vteřin a už jsme se řítili znovu na soupeřovu svatini a tentokrát jsme již slavili první gól. Měli jsme opravdu parádní vstup do zápasu, kdy jsme ještě dvěmi střelami ohrozili soupeře, škoda jen že jsme neměli lepší mušku. Potom už to byl fotbal nahoru a dolů, jeden útok za druhým, jednou my, pak Rožnov. V naší brance místy čaroval brankář Ondra ale na některé přesné střely a dorážky bohužel nestačil. Pohřbil nás místní odchovanec Simon Baroš, který nám uštědřil všechny vstřelené branky. Byla to opravdu krásná podívaná, která určitě nemohla nudit. Za skvělý výkon si všichni kluci zasloužili velký aplaus, který se jim dostavil po závěrečném hvizdu od přihlížejících diváku. Na úvod turnaje to byl super zápas.

Střelci branek: Dominik Nuc 1

Vigantice – Karolínka          8:1

 Do dalšího souboje nám byl vylosován celek z Karolínky, který disponoval mladými hráči a hráčkami. V tomhle utkání jsme si mohli dovolit postavit i mladší bombarďáky, ať si taky pořádně zahráli. První poločas byl trošku uspávající a moc jsme se do zakončení nedostávali a tak musela přijít taktická porada o poločase. Kluky jsme museli trošku pohecovat, že musí začít konečně makat a hrát zase svoji útočnou hru a taky se povedlo. V druhém poločase nám to už zase začalo padat a soupeř měl najednou veliké starosti, aby zápas neskončil debaklem. Rozjel se nám i nejlepší střelec týmu Dominik a zazářil šesti přesnými trefami. Každopádně i ostatní kluci mu k tomu hodně pomohli, kdy mu velmi často přesně nahrávali a Domča chladnokrevně zakončoval. Povedený zápas vyústil v naši první výhru a kluci mohli slavit.

Střelci branek: Dominik Nuc 6, Štěpán Skalka 1, Adam Vašíček 1

Vigantice – Rožnov ‚B‘        0:0, pak prohra na penalty 2:3

 Třetí klání nenabídlo moc poutavý fotbal pro oko fanouška. My jsme si nemohli dát tři přesné přihrávky, abychom vykombinovali obranu soupeře a spíš jsme se jen zbavovali míče. Zato soupeř hrál úplně odlišný fotbal, trenér je spíš nabádá, ať brankář nakopává míč dopředu a tam už doufá, že se možná něco stane a něco jim tam spadne. Naštěstí my takový fotbal nepraktikujeme a nabádáme hráče spíše začít akce už od obrany. Moc nám to sice v tomto utkání nevycházelo ale věřím, že časem si kluci na to zvyknou a budeme tímto soupeře značně přehrávat. Co se týče zakončení tak ani nevím, jestli jsme vůbec za celý zápas vystřelili nějakou pořádnou střelu na branku. Když už jsme vystřelili, tak jen z dálky a nebo střela letěla mimo. Ondra ten si mohl dát v brance klidně i šlofíčka, protože Rožnov nevystřelil ani jednou. Musím ho ale pochválit za včasné výběhy z branky, kdy prokázal svůj perfektní přehled o hře. A penaltový rozstřel to bylo něco na nás trenéry. Kopalo se asi 14 sérií, kdy kluci dali jen 2 góly a z toho jeden gól poslal nekompromisní střelou k tyči náš nejmladší hráč Lukášek Motošický. Už jsme si snad mysleli, že to budeme muset jít rozhodnout my trenéři ale naštěstí se o to nakonec postarali sami hráči.

Vigantice – Dolní Bečva       1:2

 Poslední zápas jsme již hráli při umělém osvětlení, kdy to bylo jistě příjemným zpestřením pro naše malé borce, kteří ještě určitě něco podobného nezažili. Podle mého názoru už byla celkem zima a já sám nechápu, jak někteří kluci mohli jen stát na místě a vůbec neběhat. Měl to být takový vítr, že nás mělo být celé hřiště a běhat nahoru a dolů. To se však nestalo a tak jsme se moc do velkého zakončování nedostávali. Světlou chvilkou byla dělovka z půli hřiště, kterou vypustil svou pravačkou Štěpa a brankáře tak zaskočil, že mu míč proklouzl mezi nohami. Nemůžu říct, že nepřicházely i další dobré akce ale zakončení nebylo tak razantní, abychom brankáře Dolní Bečvy podruhé překonali a tak jsme se museli smířit s nejtěsnější porážkou 1:2. Byl to každopádně povedený výkon a kluci určitě nemusí být vůbec zklamaní, protože odvedli dobrou práci.

Střelci branek: Štěpán Skalka 1

Sestava: Ondřej Fárek, Tomáš Motošický, Lukáš Motošický, Nikolaos Kokinopulos, Štěpán Skalka, Dominik Nuc, Adam Vašíček a Míša Frydrych

Tento turnaj byl posledním venkovním turnajem na podzim a teď už nám začne zimní štace v tělocvičně.  Myslím si, že jsme s klukama odvedli kus práce a jde vidět obrovské zlepšení. Když se jen ohlédneme za minulou sezónou, kdy jsme od Rožnova dostávali více jak 10 branek a teď jsme mu více než vyrovnaným soupeřem, je to určitě pro kluky potěšující zpráva. Jsme moc rádi s trenérem, že kluky tréninky a vůbec fotbal samotný baví, čemuž i odpovídá perfektní docházka na tréninku a my se jen můžeme těšit na další práci s nimi. Chce to jen stále makat a nepolevovat a za chvíli už z nás budou profíci. Proto i apelujeme trošku na rodiče, aby své dítě i sem tam doma nabádali si s míčem hrát a kopat, protože trénink je jedna věc ale co je navíc doma, to se vždycky počítá jako velké plus a určitě to malému jen prospěje. Tímto děkuji za vynikající předvedené výkony na všech turnajích, i přípravných zápasech a doufám, že to bude jen a jen lepší.

Příští turnaj budeme hrát s našimi nejmenšími ročníky 2010-2011 v hale na Vakuovce v Rožnově 30. října od 8:00. Se staršími to potom bude sobota 19. listopadu na stejném místě od 14:00. Budeme se na všechny moc těšit a pěvně věříme v to, že v tělocvičně budeme patřit k těm nejlepším.