Turnaj v Polance nad Odrou 26. listopadu 2016

20161126_184636

V sobotu 26.listopadu odpoledne jsme si s našimi nejmenšími udělali výlet na Ostravsko. V Polance nad Odrou jsme se zúčastnili velmi kvalitně obsazeného halového turnaje hráčů a hráček narozených v roce 2010 a mladších. Byl to první výlet „bez rodičů“, který ale naši benjamínci zvládli bez sebemenších problémů (aby ne, když rožnovský Albert a Billa hlásilili úplně vykoupenou sekci sladkostí a cukrovinek) :-) ….a paní Horáková zřejmě celé dopoledne pekla buchty a bábovky….za to jí děkují zejména trenéři. :-)

Ještě chceme poděkovat všem rodičům, že se nám nebáli svěřit své ratolesti a my jsme byli tudíž v nejsilnější možné sestavě. V brance doslova čaroval Domča Majer, v obraně zářili Šimonek Kubín s Beníkem Horákem a v útoku rozdávali radost Kubík Smrček, Lukášek Motošický, Marťa Děcký a Míša Frydrych.

A teď již k samotným sportovním výkonům. Hrálo se systémem „každý s každým“ na dvou hřištích, zápasy trvaly 14 minut. Je jenom škoda, že organizátoři razí myšlenku, aby mladíci hráli hodně kontaktní „protlačovací“ fotbal a postavili hrací plochy hodně úzké. Nám to moc nevyhovovalo, protože se snažíme využívat volné prostory zejména po stranách hřiště.

Vigantice – Petřkovice (zelení)     1:1

Na rozjezd nás čekaly dva týmy mladíků z Petřkovic, které v mužském fotbale hrají třetí nejvyšší soutěž. Proti jejich prvnímu týmu jsme nastoupili velmi aktivně. Nenechali jsme soupeře rozehrávat, dobře jsme napadali a vytvářeli si dostatek brankových příležitostí, které však opět zůstaly nevyužity. Z ojedinělého útoku soupeře jsme inkasovali branku na 0:1. Zakousli jsme se do soupeře s touhou vyrovnat a to se nám podařilo ve 13.minutě zásluhou Míši Frydrycha. Konečný výsledek 1:1 sice neodpovídá rozložení sil na hřišti, ale důležité bylo, že výkon kluků byl velmi dobrý a s očekáváním jsme vyhlíželi další klání.

Vigantice – Petřkovice (bílí)     3:0

Proti druhému týmu z Petřkovic jsme byli produktivnější a ukázali se noví střelci. V rychlém sledu po sobě vsítil Marťa Děcký dva krásné góly, přesně ve 2. a 3.minutě. V 7.minutě se pak utěšenou ránou do šibenice prosadil náš nejmladší kanonýr Lukášek Motošický. Hladká výhra 3:0 nás zřejmě naplnila přehnaným sebeuspokojením, protože hned následující zápas byl z naší strany hodně nepovedený.

Vigantice – Frýdek-Místek     1:7

Před zápasem s Frýdkem-Místkem jsme se pasovali do role víc než vyrovnaného soupeře, ale studená sprcha na začátku nás posadila zpátky na zem. Telegraficky se zápas vyvíjel následovně: 1.minuta 0:1, 1.minuta 0:2, 2.minuta 0:3. Hororový začátek nás úplně opařil. Rázem jsme nevěděli kam se postavit, jestli se rozběhnout, nebo ne,……jestli soupeři uhnout doleva, nebo doprava. :-) Nechali jsme soupeře hrát, vůbec jsme se nezapojovali do obranné ani útočné hry. Jediný, kdo byl od začátku zápasu v plném zápřahu, byl Domča Majer. Prostě jsme se zalekli urostlých, rychlých, technicky dobře vybavených hráčů soupeře. Je vidět, že ve Frýdku-Místku mají v mládežnické akademii z čeho vybírat. Hodně jsme jim to ale usnadnili svým ustrašeným výkonem. Kluky jsme v tomto zápase vůbec nepoznávali. Nicméně jsme i my chvílemi vystrkovali růžky a v 6.minutě Míša Frydrych korigoval na 1:3. Pak jsme ještě dostali 4 branky a konečné skóre se zastavilo na výsledku 1:7.

Vigantice – NH Ostrava ‚B‘     3:1

Chuť jsme si chtěli spravit soubojem s mladíky NH Ostrava „B“. Oproti předchozímu vystoupení jsme se opět vrátili na pohodovou vlnu, aktivní hru a na hřišti jsme dominovali. V 5.minutě skóroval Míša – 1:0. V 8.minutě se krásně prosadil Kubík Smrček a bylo to 2:0. V 11.minutě opět Míša Frydrych svou pravou nohou zvýšil již na 3:0. Ve 12.minutě jsme nechali soupeře upravit na konečných 3:1 v náš prospěch. Výkon byl zase velmi dobrý, všichni hráli s velkou chutí. Hodně se dařilo Beníkovi a Šimimu, kteří získali spoustu míčů a měli několik nebezpečných akcí.

Vigantice – Polanka nad Odrou     3:0

Proti domácímu týmu z Polanky jsme chtěli soupeře od začátku přitlačit k jejich brance, rychlým přistupováním jim co nejdříve odebírat míče a snažit se bleskově zakončovat. To se nám dařilo a výborný výkon celého týmu přetavil do gólových odměn Míša Frydrych, který se třikrát trefil do černého a stanovil konečný výsledek 3:0. Klukům nebylo co vytknout a to nás čekal poslední zápas, který měl být druhým vrcholem turnaje.

Vigantice – NH Ostrava ‚A‘     0:4

Proti „A“ týmu NH Ostrava jsme chtěli dokázat, že na Valašsku se hraje nejlepší fotbal. Kluci se nám již před zápasem zdáli „zvadlí“, přemýšleli jsme čím to je a nakonec jsme na to přišli. Nebylo to aklimatizací, únavou z předchozího zápasového zápřahu, ani náročného cestování. Dohnala nás štědrost rodičů – každé dítko si přivezlo asi kilo bonbonů pro kamarády. Velkoryse si děti sladkosti rozdaly, ale výsledné množství laskomin zůstalo stejné – kilo pro každého. V nestřežené chvíli se kluci pustili do likvidace a výsledek byl takový, že Míša poslední zápas proseděl s bolestí břicha na lavičce a ostatní se na hřišti spíše kroutili, než hráli. :-) Dostali jsme na rozloučenou4 fíky a jeli jsme vesele domů. Každý hráč ještě dostal za předvedený výkon zlatou sošku fotbalisty.

Zanechali jsme výborný dojem, což dokumentuje spousta pozvánek na další halové turnaje „omladiny“. Klukům a samozřejmě i jejich rodičům chceme moc poděkovat. Byl to velmi povedený výlet, který si jistě v zimní sezoně ještě zopakujeme. Pouze s jednou podmínkou – žádné sladkosti již dětem nebalte!!! A pro paní Horákovou také jeden vzkaz – pokud nechcete mít z trenérů kuličky, nesmíte tak výborně péct. :-)