24. června 2017 – turnaj „O pohár starosty obce“

24. června 2017 – O pohár starosty obce – ve Viganticích se opět představil výkvět mládežnické kopané

Dne 24. června 2017 se ve fotbalovém areálu Modré Hvězdy Vigantice uskutečnila nevšední sportovní akce. Souběžně se konaly dva fotbalové turnaje kategorie ml. přípravky. Turnaje hráčů narozených 2010 a mladších se zúčastnilo 7 mužstev (MFK Vítkovice, Valašské Meziříčí, Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm., Valašská Bystřice, Nový Hrozenkov a domácí borci Modré Hvězdy) a turnaje hráčů narozených 2008 a mladších se zúčastnilo 9 mužstev (MFK Vítkovice, Valašské Meziříčí, Vsetín, Valašská Bystřice, Nový Hrozenkov, Nový Jičín, dva týmy Ústí a domácí Modrá Hvězda). Na čtyřech skvěle připravených hřištích se představilo téměř 150 hráčů. Každý zápas nabídl spoustu zajímavých momentů, skvělých individuálních výkonů i překvapivých kombinací. Všichni nominovaní hráči a hráčky předvedli nezměrné zaujetí, enormní nasazení a zápal pro hru. Nutno zmínit fakt, že všechny zápasy se nesly v duchu FAIR PLAY, bez negativních emočních výlevů hráčů, trenérů a hlavně rodičů a ostatních diváků. Za to chci všem zúčastněným jménem pořadatelů moc poděkovat. V obou turnajích se hrálo vždy 14minut systémem „každý s každým“. Každý tým měl ve svém středu řadu skvělých fotbalistů. Ve všech zápasech bylo vidět obrovské nadšení mladých sportovců, bezelstná radost i krátkodobé zklamání. Všichni hráči do jednoho byli za své skvělé výkony odměněni sladkostmi, ale hlavně pamětními medailemi. První tři mužstva každého turnaje si domů odvezla medaile z kovu odpovídajícího jejich umístění a vítězné poháry. Dále byli poháry oceněni i nejlepší střelci, hráči a brankáři. Celkově si v mladší kategorii nejlépe vedli hráči z Nového Hrozenkova a ve starší kategorii tým Valašského Meziříčí.

My jsme se bohužel potýkali s velkou absencí klíčových hráčů v obou kategoriích. U mladších nejvíc chyběli Lukášek Motošický, Kubík Smrček, Šimi Kubín, Táďa Mikunda a u starších byla znát neúčast Adama Vašíčka, Tomáše Motošického, Nika Kokinopulose, Oskara Andrýse, Marka Sommera. Ale i se značně „okleštěnou“ sestavou se naši borci prali na hřištích jako lvi, nechali tam srdíčko a spoustu sil:-). Proto patří velký dík těmto bojovníkům: Štěpánek Jahoda, Beník Horák, Domča Majer, Jarek Jurečka, Míša Hartman a Míša Frydrych v mladší kategorii a Ondra Fárek, Jirka Mlnařík, Štěpa Skalka, David Šulák, Dominik Nuc, Danek Křenek a Míša Vašek u těch starších.

Sportovní akci uspořádal fotbalový klub Modrá Hvězda Vigantice za významné pomoci obce Vigantice v čele s panem starostou Zdeňkem Porubským. Velký dík dále patří patronovi akce, společnosti ROBE lighting s.r.o., a dalším významným partnerům našeho fotbalového klubu, kteří se svou štědrou finanční podporou postarali zajištění perfektních parametrů tohoto turnaje. Děkujeme zejména zástupcům společností VA & JA TABÁK s.r.o., EP Rožnov a.s., EPIGON s.r.o., Josef Zich Montel,….

Všichni si turnaje náramně užili, což potvrdily rozzářené oči všech dětí a spokojenost trenérů s rodiči. Za pořadatele této akce, fotbalový klub Modrá Hvězda Vigantice chceme poděkovat jak výše uvedeným partnerům akce, tak všem zúčastněným týmům, za nádherný den plný skvělých sportovních zážitků.

Jedna akce skončila, ale my jsme neusnuli na vavřínech a začínáme připravovat další turnaj, který by měl proběhnout kolem přelomu srpna a září 2017. Chceme do Vigantic dostat 20 družstev mladých fotbalistů. Držte nám palce a v případném zájmu nás můžete kdykoliv kontaktovat. :-)